kartoflavour

Pięknie jest! Patrz…jak pieknie :)

Babska opowieść o Ungru Manor w Haapsalu / Girlie story about the Ungru Manor in Haapsalu (Estonia)

Poniżej rezydencja Ungru Manor w Haapsalu, jej piękna i zarazem romantyczna historia przypomina niemal bajkę. Ujęła mnie dogłębnie, posłuchajcie!

Syn właściciela pierwszej posiadłości, zbudowanej na miejscu obecnej – Ewald Adam Gustav Paul Constantin von Ungern-Sternberg (swoją drogą dobre imię!) odwiedził identyczną jak Ungru Manor posiadłość w Merseburgu w Niemczech, gdzie na umór zakochał się w córce jej właściciela.

Photo thanks to : http://photos.geni.com

Photo thanks to : http://photos.geni.com

Zdecydował się oświadczyć. Panna oznajmiła jednak, że jest tak przywiązana i zauroczona posiadłością ojca, że nie opuści jej aż do śmierci. Kiedy młody Ewald Adam Gustav Pa….. to usłyszał przysiągł, że zbuduje jej dokładną kopię zamku w Haapsalu. Panna przyjęła oświadczyny i zadeklarowała, że poślubi go kiedy ta będzie już ukończona. Kawaler pospieszył do domu, gdzie w roku 1893 rozpoczął budowę. W kilka następnych lat dom był ukończony i trwały prace nad wystrojem wnętrz, wtedy nadeszła tragiczna wiadomość o śmierci ukochanej. Ewald nie mógł pogodzić się ze stratą, bardzo poważnie zapadł na zdrowiu. W trakcie podroży do St. Petersburga w 1908, bądź jak podają inne źródła, 1909 roku zmarł. Pośmiertnie został przetransportowany do wymarzonej posiadłości, w której spędził swoją pierwszą i jedyną noc. Został pochowany na wyspie Hiiumaa w rodzinnym grobowcu w Körgessaare.

Ungru Manor_Haapsalu

Ungru Manor_Haapsalu

Ungru Manor_Haapsalu

Posiadłość jest imponująca i piękna. Ogarnia mnie smutek na myśl, że nigdy, nikt w niej nie mieszkał. Jej zimne mury spowija miłosna historia i ogromne poświęcenie, młodego, naiwnie zakochanego kawalera.

Zachęcam do zobaczenia kolejnego wpisu i komentowania.

Reklamy

2 comments on “Babska opowieść o Ungru Manor w Haapsalu / Girlie story about the Ungru Manor in Haapsalu (Estonia)

  1. waga
    30 stycznia 2013

    Jaka szkoda, że tyle starań poszło na marne i nie zaznali w tym pięknym miejscu szczęścia. Wzruszające , a miejsce urocze. Czy można dodać jeszcze jakiegoś ducha?

  2. kartoflavour
    1 lutego 2013

    pewnie młode, rozpuszczone dziewczę (bohaterka tej historii) mogłoby być wrednym, straszącym duchem, ale wtedy trzeba by go szukać w Merseburgu 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 29 stycznia 2013 by in Estonia.

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

PRAWA AUTORSKIE / Copy wrights

Zgodnie z ust. z dn. 4.02.1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych, wszystkie fotografie umieszczone w tym blogu stanowią moją własność. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie, bez mojej zgody, jest zabronione. Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do 3 lat.
%d blogerów lubi to: