kartoflavour

Pięknie jest! Patrz…jak pieknie :)

Gaasbeek – Belgia / Belgium- baśniowy zamek / fairytale castle

Belgia jest pełna zamków, zameczków, pałaców, rezydencji. Praktycznie na ”każdym” zakręcie widać imponującą posiadłość. Większość dostępna jest dla zwiedzających za symboliczną opłatą i w wybrane dni tygodnia. Jeden z zamków, do którego wybraliśmy się wczesną wiosną to Gaasbeek, którego historia sięga roku 1236. Więcej informacji na stronie http://www.kasteelvangaasbeek.be/index.asp

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Po pierwsze – to jeden z najlepiej zachowanych zamków w regionie Vlaams-Brabant. W latach 1887-1898 ówczesna właścicielka zmieniła wystrój wnętrz, przekształcając go w baśniowy obiekt w stylu neogotyckim. Wtedy pojawiły się bogato zdobione detale z ciężkiego, ciemnego drewna oraz mroczna kolorystyka ścian. Co dodaje zwiedzaniu pikanterii.

Po drugie – zamek był drugoplanowym bohaterem w wielu produkcjach filmowych m.in.Harry Potter czy filmach Alfreda Hitchkocka.

Po trzecie – można zobaczyć jak spadkobiercy takich posiadłości do roku 1922 próbowali wieść ”współczesne” życie w zabytkowych pomieszczeniach.

Po czwarte – eksponaty i historia miejsca są przedstawione w bardzo przystępny i nowoczesny sposób. Brakuje tylko jakiejś przerażającej legendy lub historii o duchach przemierzających komnaty.

Po piąte – dookoła rozciąga się gigantyczny, 50-cio hektarowy park, z masą ścieżek, dróżek i ławeczek.

Po szóste – jeżeli ktoś ma ochotę na trochę szaleństwa to można wziąć udział w imprezach tego typu lub podobnych 😉 ośmiuset golasów w walce na poduszki!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 22 marca 2012 by in Belgia / Belgium and tagged , , , .

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

PRAWA AUTORSKIE / Copy wrights

Zgodnie z ust. z dn. 4.02.1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych, wszystkie fotografie umieszczone w tym blogu stanowią moją własność. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie, bez mojej zgody, jest zabronione. Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do 3 lat.
%d blogerów lubi to: