kartoflavour

Pięknie jest! Patrz…jak pieknie :)

Grillowany würst! / Grilled sausage – Monachium, Niemcy / Munich, Germany

Stale wypowiadanym przez nas hasłem w trakcie wszystkich naszych podróży jest „lokalny, lokalne”. Nic tak nie mówi o regionie i jego mieszkańcach jak ich miejscowa kuchnia. Ten rozdział był ciężki dla naszych żołądków i do złudzenia przypominał nam potrawy, które bardzo dobrze znamy.

Bawaria- obecnie najbogatszy region w Niemczech. Ze stolicą w Monachium, gdzie mieści się główna siedziba BMW :]. Obok krążących po ulicach prototypów najnowszych modeli BMW, niemalże wszędzie spotkamy spacerujących z dumą, w tradycyjnych strojach- Bawarczyków.

prototyp BMW / jazdy próbne

Nie jest obciachem wyjść z przyjaciółmi do restauracji przywdziewając kraciasty gorset, eksponujący obfite płuca lub charakterystyczne bawarskie szorty. No i a propos tej kolacji…wybieramy zawsze, zawsze miejsca gdzie jedzą tubylcy. Tym razem polecono nam aby spróbować lokalnych specjałów na Marktplatz w samym sercu starego miasta. Tam przy wielkim kuflu weisse, smażonych na tłuszczu ziemniakach i bratwürst ze słodką bawarską musztardą, cieszyliśmy się kwietniowym słońcem. Szczerze się dziwię dlaczego Polacy zamienili grillowaną kiełbasę, z której przecież słyniemy na całym świecie, na hambuksa ze śmierdzącej budy przy dworcu?!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Nawigacja

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

PRAWA AUTORSKIE / Copy wrights

Zgodnie z ust. z dn. 4.02.1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych, wszystkie fotografie umieszczone w tym blogu stanowią moją własność. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie, bez mojej zgody, jest zabronione. Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do 3 lat.
%d blogerów lubi to: